Kategorie      

Rady k výběru zboží

Úvod Tipy

Pastelky

Pastelky máme zařazeny v několika kategoriích - umělecké, kreativní, školní, akvarelové, portrétní a kusovky.

Umělecké pastelky jsou měkké, syté a zpravidla u nich bývá označena světlostálost (přímo na pastelce nebo ve vzornících od výrobců).


Mezi umělecké pastelky patří české Koh-i-noor Polycolor, které lze koupit v plechových krabičkách, v rolovacíh pouzdrech, papírových krabicích nebo po kusech.


V německu se vyrábějí pastelky Lyra Rembrandt, v Británii různé varianty Derwent pastelek.


Ani čínské pastelky svou kvalitou nezaostávají:

 

MARCO RENOIR COLOR jsou rovněž umělecké pastelky ve 120 odstínech s ještě sytějšími barvami - určené pro pokročilé kreslíře nebo umělce.


DELI COLOR jsou měkké pastelky v 72 odstínech v plechové krabičce. Pastelky mají luxusní vzhled a určitě potěší i jako dárek.


BRUTFUNER 180 jsou pastelky velkým výběrem barev. Jsou velmi syté, mají silné tuhy a jsou uloženy v plechové několikapatrové černé krabici. V případě, že si pastelky přebalíte do pouzdra, můžete krabici využít na uložení dalších potřeb a třeba si dotvořit její vzhled pomocí akrylových fixů.Jako kreativní pastelky označujeme pastelky, které mají buď více odstínů nebo jsou hodně měkké, ale nemají kvalitu uměleckých pastelek - nejsou voděodolné a světlostálé. Jsou většinou ideální do omalovánek.

 

BIANYO jsou kreativní pastelky v 72 odstínech. Jsou hodně měkké, jsou na olejové bázi a mají hodně syté barvy. Rozumí si s většinou papírů v omalovánkách.


BRUTFUNER 160 jsou pastelky s měkkou tuhou širokou 3mm. Díky velkému množství odstínů jsou skvělé do omalovánek a dobře malují i na různé povrchy papírů (na hladké i strukturovanější).


 

Pokud budete kreslit nebo vybarvovat obličeje nebo tělo, neobejdete se bez portrétních pastelekDERWENT COLORSOFT SKINTONES obsahují 6 odstínů pro dokonalé stínovaní pleti (i různých typů). Pastelky jsou hodně měkké a výborně se hodí i do předstínovaných omalovánek.


Akvarelové pastelky jsou vodou rozmývatelné. Stejně jako akvarel je můžete opakovaně rozmývat. Pouze Derwent Inktese jsou inkoustové pastelky a jsou specifické tím, že jakmile zaschnou, už rozmýt njedou. Toho můžete využít na textilu, dřevě apod.


Omalovánky

Omalovánky už dávno nepatří do rukou jen dětem, je to úžasná rodinná zábava!

Nabízíme Vám několik tenčích A4 omalovánek nebo roztomilou omalovánku s kočičkami Colorful Jetoy. Vellmi zajímavou omalovánkou je také kreslený komix - Maybe Had Already Many Years, může sloužit jako omalovánka, zápisník nebo si můžede k obrázkům doplnit text a vytvořit příběh.

Pomůcky

Pastelku budete potřebovat také ořezat, proto si nezapomeňte objednat i pár ořezávátek. Každé ořezávátko se časem ztupí, proto je doporučujeme často obměňovat anebo si nechat na každý druh pastelek jiné.

Jakmile pastelku několikrát ořežete, zjistíte, že se neustále zkracuje, až bude těžké ji udržet v ruce. Proto máme v nabídce také prodlužovač, do kterého zbyteček pastelky nasadíte, utáhnete a můžete malovat dále.

Občas je také potřeba vygumovat přetahy nebo třeba celou plochu. K tomu se výborně hodí elektrická guma.

 

Papírové krabičky, ve kterých pastelky obvykle zakoupíte, nemívají dlouhou životnost. Pastelky se z nich také špatně vytahují. Proto Vám nabízíme několik možností vhodnějšího uskladnění pastelek. Můžete je vložit do zavinovacího pouzdra a mít všech 72 ks na očích. Nebo použijete pouzdro se zipy. V něm sice musíte "listovat", ale zabere méně místa a vidíte i na špičku pastelky. Ta je u zavinovacího pouzdra skrytá pod ochranným páskem.


Aby Vaše kresby byly dokonalé, doporučujeme využít speciální míchací či leštící tužky.

Blender sjednotí barvu či smíchá více barev dohromady. Leštící tužky také sjednotí barvu, ale povrch lehce zesvětlí a vyleští, černou tužkou vytvoříte krásné stíny. Sjednotit barvy můžete také minerálním lihem, který na vymalovaný obrázek nanesete papírovou těrkou.


Pastely a šablony

Pro začátečníky nebo občasné použití jsou vynikající Mungyo minipastely. V malé krabičce naleznete 24,48 nebo 64 odstínů - balení je ideální pro použití pro pozadí do omalovánek. Pro kreslení je skvělá kombinace pastelů v hranolech a v tužce ze sady Cretacolor. Pastely lze také nanášet přes plastové šablony. Tyto šablony můžete využít i pro výrobu přáníček, jmenovek, pro scrapbook nebo s nimi vykouzlit zajímavé pozadí k obrázkům.


Kreativní inkousty


Kreativní polštářky napuštěné inkoustem Distress Ink lze jednoduše nanášet aplikátorem na papír přímo nebo přes šablony. Inkousty lze zakoupit samostatně nebo v sadách. Nanášení je velice jednoduché, díky aplikátoru se neušpiníte. Díky kreativním inkoustům můžete vyrábět krásná přání, jmenovky, pozadí na obrázky. Barvy jsou vodou ředitelné a při nanesení aplikátorem se nepropíjí na druhou stranu.

 

Kaligrafie


Máme velký výběr namáčecích perek značek Manuscript, Brause a William Mitchell. Nakoupit si můžete i celé sady s perky či kaligrafickými plníci pery. Samozřejmostí jsou i inkousty do plnících per a pro námačecí perka. Nabízíme i kompletní barevnou škálu českých inkoustů Inkebara.

Pro kaligrafii využijete jak speciální skicáky, tak hladké papíry typu Bristol.Diářování


Můžete využít nedatované denní diáře či Deník radosti a vděčnosti nebo si vytvoříte vlastní diář či bullet journal. Stačí si vybrat zápisník, psací potřeby a doplit ho můžete plánovacími nebo obrázkovými samolepkami a washi páskami.

V nabídce máme různé propisky, gelová pera, brush peny, finelinery a fixy. Najdete u nás i další pomůcky jako pravítka, gumy, ořezávátka, lepidla, lepící poznámkové bloky apod.

Lze také využít naše nachystané balíčky pro výrobu vlastního diáře, originální sadu Tombow nebo se nechcet překvapit naším "Králíkem v pytli".


Ochranná skla na mobil - výprodej starších typů

Pro ochranu displeje Vašeho telefonu doporučujeme použít tvrzené sklo. Sklo dokonale přilne na displej, ochrání jej proti poškrábání a při pádu absorbuje náraz. Pokud je náraz velký, sklo se rozříští a jednoduše jej sloupnete. Displej zůstane v pořádku. Stačí nalepit sklo nové. Cena nového displeje je mnohem dražší než zakoupení nového skla.

 

 Najdete nás:

Způsoby dopravy:

Doprava přes Zásilkovnu

Doprava přes DPD

PPL logo

Copyright 2016 - 2024 © SbohemNudo.cz