Kategorie      

Grafitové tužky

Přidáno: 23.11.2020

Jak si vybrat grafitovou tužku v našem e-shopu Sbohemnudo.cz

Grafitové tužky jsou jedny ze základních psacích a kreslících potřeb. Klasickou tužku při psaní na konci minulého století skoro nahradila mikrotužka. Mikrotužek je na trhu hodně a většina z nich je levných. Časem u nich začne tuha vypadávat, plastové díly se ulamují, gumové části začnou lepit apod. Na tužce se kromě ulomené tuhy nemá co pokazit. Pokud tedy nejste náruživý "ohryzávač konců". Určitě je příjemnější do ruhy a pro kreslení je nenahraditelná.

 

V naší nabídce najdete klasickou tužku Lyra Groove Slim HB, která je trojhranná, lehká, s ploškami pro lepší držení. Je krásně tmavá a je vynikající volbou pro psaní poznámek, náčrtky, zápisků.

Psaní poznámek tužkou má své výhody - cokoliv můžete vymazat a hlavně tužka píše na jakýkoliv papír. Znáte to, zazvoní telefon, potřebujete si něco poznamenat a propiska ne a ne psát. To se vám s tužkou nestane.

Grafitová tužka Lyra Groove Slim

Pokud potřebujete tužku jiné tvrdosti, můžete si vybrat z řady Lyra Graduate Graphite. Lyra Graduate jsou díky svému vzhledu a poměru výkon - cena, uváděny jako studentské umělecké potřeby.

Tužky se vyrábějí ve 12 stupních tvrdosti, jednotlivé trvrdosti jsou rozeznatelné také podle barvy konce pastelky. Nejměkčí je 6B a nejtvrdší 4H. My nabízíme spíše měkké varinty od B po 6B. V případě zájmu můžeme doobjednat i tvrdší varianty.

Vzhled tužky je stejný jako u pastelek - šestihranný tvar s podélnými moderními proužky.

Grafitová tužka Lyra Graduate

Lyra Rembrandt Art Design jsou tužky nejvyšší kvality, určené pro umělce, designery, architekty i pro hobby kreslení.

Vyrábí se celkem 17 tvrdostí od 6H po 9B. Vybraných 12 stupňů tvrdosti si můžete také zakoupit v plechovém 12 ks balení.

Tužky prodáváme také kusově a postupně budeme další tvrdosti přidávat. Nyní je možné zakoupit tvrdost B, 4B a 9B.

Tužky jsou šestihrané v luxusní černé barvě s bílým proužkem na konci.

Grafitová tužka Lyra Rembrandt Art Design

 

Poslední tužky, které vám přestavím, jsou Onyx od značky Derwent. Jsou to ty nejčernější tužky na trhu. Výrobce uvádí, že jsou černější než 9B. Jsou dvě varianty - medium a dark. Jako většina uměleckých pastelek této značky, je i tužka lehce silnější a má silnou tuhu, kterou lze snadno ořezat do ostrého hrotu.

Grafitová tužka Derwent Onyx

Na následující obrázek jsem použila tužku Lyra Graduate B na ostré detaily, zbytek (včetně řas) je kreslen tužkou Lyra Rembrandt Art Design 9B.

Oko nakreslené tužkou Lyra


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Najdete nás:

Způsoby dopravy:

Doprava přes Zásilkovnu

Doprava přes DPD

PPL logo

Copyright 2016 - 2024 © SbohemNudo.cz