Kategorie      

Vyznáte se v propiskách?

Přidáno: 27.09.2023
|
Lenka H.

Možná vám přijde naše otázka zbytečná, ale zatímco se dříve psalo pouze propiskou nebo plnicím perem, dnes máme na výběr spoustu dalších možností.

Kuličková pera

 

Jsou to ty klasické propisky, které jsme vždy používali a často je získáme jako reklamní předměty. Mají tužší náplň, která se sice nepropíjí na druhou stranu papíru, ale hrot neklouže tak lehce jako u jiných náplní a občas se stává, že i vynechává.

Na to zareagovali výrobci a inkoust vylepšili. U značkových propisek se díky tomu setkáte s inkoustem s nižší viskozitou pro pohodlnější a plynulejší psaní.

Propisky značky Spoko mají tento lepší inkoust označený jako Easy Ink.

Spoko Flesh

Značka UniBall jej nazvala Jetstream a podle něj se jmenují i propisky, které tuto náplň používají. Zakoupit si je můžete dokonce v 9 barevných variantách.

 

UniBall Jetstream

Mezi kuličková pera patří také Uni Power Tank, který zvládá psát na vlhký papír, vzhůru nohama nebo v extrémním chladu.

 

 Uni Power Tank

Gelová pera

 

Mají krásně tekutý a výrazný inkoust. Černý gelový inkoust bude mít vždy "černější" barvu než kuličkové pero. Může se však stát, že na savém papíru bude více prosvítat nebo i propíjet.

Gelová pera mohou vypadat jako stiskací propisky nebo se vyrábějí s víčkem. U druhé varianty najdeme spoustu druhů a odstínů, které se však spíše než na psaní využívají na kreslení a zdobení.

 

Klasické gelové propisky najdeme především u značky Pentel, označené jako EnerGel. Vyrábějí se od levnějších plastových provedení až po kovové varianty v dárkových krabičkách. Mají dvě velikosti hrotu - tenčí 0,5 mm a silnější 0,7 mm (stopa je vždy trošku tenčí). Pro silnější variantu se vyrábí až 20 barev. Náplně jsou univerzální a je jedno, zda je použijete pro plastové nebo kovové tělo.

 

Pentel Energel

 

UniBall má základní gelová pera označena jako Signo - stiskací i s víčkem.

Pokud píšete drobným písmem, určitě vás nadchnou propisky Signo RT 138 nebo UM-151 (s víčkem) s hrotem 0,38 mm.

Pro stylovou propisku sáhněte po Uni ONE s bílým tělem a originálním klipem.

 

Uni ONE

 

Gelový termocitlivý inkoust používají i gumovací pera UniBall.

 

Inkoustové rollery

Jsou propisky naplněné tekutým inkoustem, podobným jako používáte u plnicího pera. Na rozdíl od pera však máte hrot zakončený kuličkou. Výhodou této náplně je velmi snadné nanášení na papír bez nutnosti na pero tlačit. Hrot po papíru lehce klouže. Je však nutné použít papír vhodný pro plnicí pera.

 

V nabídce máme rollery od UniBall nazvané EYE. Vyrábí se s tenčím a silnějším hrotem v různých barvách (barva těla odpovídá inkoustu) a mají i svou ekologickou verzi Ocean Care.

 

Uni-ball eye ocean care

 

Oblíbené, hlavně u učitelů, jsou rollery UniBall AIR, u ktrerých šířku stopy regulujete přítlakem. Vyrábí se ve 3 barvách - modré, černé a červené.

 

Uni-ball AIR

 

 

Plnicí/bombičková pera

 

Pro milovníky klasických per máme v nabídce levnější bombičkové pero Monami Olika nebo luxusní plnicí pera značky Parker.

 

 

Plnící pero Parker

 

 

Luxusní pera

 

Pod kategorií Luxusní pera najdete kuličková pera, rolllery a plnicí pera Parker. Americká firma Parker je jedním z nejznámějších výrobců psacích potřeb. V naší nabídce najdete jak levnější modely vhodné i pro studenty, tak luxusní pera pro náročné uživatele.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Najdete nás:

Způsoby dopravy:

Doprava přes Zásilkovnu

Doprava přes DPD

PPL logo

Copyright 2016 - 2024 © SbohemNudo.cz